Połączenie Orlenu z PGNiG opóźni uruchomienie Baltic Pipe?

REKLAMA
Infografika / screenshot / www.baltic-pipe.eu
0
(0)

Nowy zarząd PGNiG nie jest przeciwny połączeniu z PKN Orlen. Najważniejsze jest jednak, uruchomienie Baltic Pipe i oby plany łączenia dwóch polskich koncernów tego nie opóźniły.

W PGNiG główny akcjonariusz, jakim jest Skarb Państwa, doprowadził do wymiany prezesa, który był sceptykiem pomysłu przejęcia przez Orlen.


– Nowy prezes, Paweł Majewski, który przeszedł z Grupy Lotos twierdzi, że połączenie obu firm niesie same korzyści ponieważ pozwoli im lepiej konkurować na skalę globalną i lepiej zarządzać aktywami zagranicznymi  – mówi w rozmowie Wojciech Jakóbik, red.nacz. BiznesAlert.pl.

REKLAMA

 

REKLAMA

 

Najważniejsza w tej fuzji jest jednak sprawa bazy surowcowej Baltic Pipe, która mogłaby stać się powodem działań antymonopolowych Komisji Europejskiej. KE musi wyrazić zgodę na fuzję Orlenu i PGNiG.

– To utrzymanie planów, że gaz z Norwegii zaczynie płynąć do Polski w 2022 roku, a więc dotyczących Baltic Pipe, jest najważniejsze dla polskiej energetyki, niezależnie od tego czy dojdzie do połączenia dwóch polskich koncernów – ocenia W.Jakóbik.

 

Źródło: MarketNews24

Oceń publikację

Kliknij na gwiazdkę aby zagłosować

Średnia ocena 0 / 5. Liczba oddanych głosów 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy...

Ponieważ uznałeś ten post za przydatny...

Podążaj za nami...