Pierwsze próbki żywego koronawirusa zostały z powodzeniem przebadane z wykorzystaniem robota

REKLAMA
OTSAW DIGITAL PTE LTD. Singapore. OTSAW UV-C LED disinfecting robot
0
(0)

Firma OTSAW skonstruowała pierwszą na świecie, skutecznie przebadaną laboratoryjnie maszynę neutralizującą koronawirusa atakującego ludzi, z wykorzystaniem opatentowanego przez OTSAW robota UV-C LED.

Urządzenie nosi nazwę O-RX, a jego skuteczność potwierdzono testami laboratoryjnymi. W tym celu użyto próbek żywego, ludzkiego koronawirusa o wysokim stężeniu, które przybyły ze Stanów Zjednoczonych. Wyniki właśnie ogłoszono.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez A*STAR, które ukończono dnia 21 sierpnia, skuteczność dezynfekcji na poziomie 99,9% osiągnięto w zaledwie 5 minut z użyciem robota OTSAW O-RX pracującego z odległości 2,5 m. Jest to wynik znacznie lepszy niż w przypadku specyfikacji dla konkurencyjnych rozwiązań do dezynfekcji, które nie zostały przebadane w laboratorium.

OTSAW O-RX – począwszy od koncepcji, poprzez etap projektu i rozwoju, aż po produkcję – powstaje w Singapurze. Żywotność baterii wynosi pięć godzin, a dzięki lampom LED rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska. Robot umożliwia dezynfekcję 4 tys. stóp kwadratowych (371,6 metrów kwadratowych) na godzinę.

REKLAMA

 

OTSAW z pełnym przekonaniem wiedzie prym w obszarze technologii dezynfekcji. Niezawodność robota można potwierdzić w oparciu o przyjęte założenia. Przy zakupie robotów do dezynfekcji konieczne jest posiadanie miarodajnych wyników badań laboratoryjnych. Dzięki otrzymanym wynikom rozwiązanie zyskało nową wiarygodność użytkowania w tym trudnym dla świata okresie.

Uzyskanie próbek żywego wirusa, które zostały wykorzystane przede wszystkim na potrzeby opracowania szczepionki, stanowiło praktyczną, lecz niełatwą decyzję. Zgodnie z kulturą przedsiębiorstwa, jaka panuje w OTSAW, testy oparte na osiągnięciach nauki stanowią jedyny sposób, by zapewnić niezawodność i skuteczność w walce z koronawirusem. Znalazło to odzwierciedlenie w rozwiązaniu technologicznym, jakim jest robot do dezynfekcji OTSAW O-RX.

Dyrektor generalny/założyciel OTSAW Ling Ting Ming powiedział: „W świecie zaszły drastyczne zmiany i jesteśmy umiarkowanie gotowi pod względem społecznym i ekonomicznym na kolejne. OTSAW i O-RX stały się częścią nowego świata, podejmując rękawicę i łącząc ludzkość w walce z wirusem”.

 

//PR Newswire

 

Oceń publikację

Kliknij na gwiazdkę aby zagłosować

Średnia ocena 0 / 5. Liczba oddanych głosów 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy...

Ponieważ uznałeś ten post za przydatny...

Podążaj za nami...