Dobry Samarytanin odebrał 12 mln dolarów spadkobiorcom w Polsce

REKLAMA
Graf. Mohamed Hassan / pixabay
0
(0)

Choć w USA rozpoczęły się szczepienia, to druga fala pandemii jest tam niezwykle dotkliwa. Przyrost zgonów związany jest z olbrzymią ilością postępowań spadkowych i pojawianiem się oszustów.

Dziennie notowanych jest tam ponad 200 tys. przypadków zachorowań na covid oraz 2-3 tys. zgonów.

– Sytuacje spadkowe stały się bardzo skomplikowane, a doświadczyliśmy tego, gdy jako kancelaria, gdy w USA zmarła osoba posiadająca bardzo duży majątek, nie mająca żony i dzieci, a jedynie kuzynów w Polsce – mówi w rozmowie Joanna Pluta z kancelarii Baran&Pluta.

REKLAMA

 

REKLAMA

 

Tuż przed śmiercią tej osoby pojawił się „dobry” Samarytanin, który miał wspomóc starszego pana w chorobie. Po zgonie bardzo bogatej osoby okazało się, że ów Samarytanin stał się beneficjentem całego majątku, wartości 12 mln USD.

– Rodzina w Polsce nie miała świadomości tej sytuacji, po śmierci tej osoby złożyliśmy wniosek o nabycie spadku przez wszystkich spadkobiorców w Polsce, a w trakcie rozprawy okazało się, że ów Samarytanim przedstawił testament sporządzony czternaście godzin przed śmiercią – opowiada J.Pluta. – Testament był sporządzony w obecności notariusza, adwokata i dwóch świadków. Nie da się podważyć prawdziwości takiego testamentu. Niestety, to kolejna taka sprawa, która potwierdziła, że powinniśmy uregulować sprawy spadkowe, gdy osoby z naszej rodziny są zdrowe.

 

Źródło: marketnews24

Oceń publikację

Kliknij na gwiazdkę aby zagłosować

Średnia ocena 0 / 5. Liczba oddanych głosów 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy...

Ponieważ uznałeś ten post za przydatny...

Podążaj za nami...